
Як відбувається хімчистка одягу?
Іноді трапляється так, що улюблена сорочка, футболка або спідниця брудниться фарбою, маслом або ще якимось жирних речовиною. Оскільки, ці сліди не як вже й легко вивести в домашніх умовах, так як, можна і тканина пошкодити, в такі моменти, головне не впадати у відчай, а всього-на-всього згадати чарівне слово «хімчистка». Після цього, ви просто зобов'язані відправити забруднений річ в хімчистку, де на неї видалять плями і допоможуть знайти «нове дихання».

«Але, що ж буде з моїми речами, чи не зіпсує їх хімчистка?» - подумаєте ви!
Щоб втихомирити Ваше занепокоєння, ми вирішили розповісти про те, що відбувається з виробами в процесі хімчистки. До речі, до загального відома, хімічне чищення стала ненавмисним откриитіем, зробленим власником майстерні по фарбуванню тканин, Жаном Батистом Джоллі (1855 р). Його прислуга випадково перекинула гасову лампу на скатертину і на місці старенького плямочки практично нічого не залишилося!
Ну що ж, давайте «проллємо світло» на те, що ж, все-таки, відбувається з нашими речами після здачі в хімчистку:
Сортування (первинна)
Під час прийому одягу співробітник хімчистки уважно оглядає і сортує її по: виду (спідниця, брюки); кольором, фактурі і типу тканини; ступеня складності забруднення, зносу і наявності пошкоджень; визначає спосіб очищення (існує два основних способи: суха (dryclean) і волога (wetcleaning)). Потім, заповнюється квитанція в 3-х примірниках - дві для звітності (залишаються в майстерні), одну забираєте Ви!
Попередня обробка плям

Необхідна для усунення жирних забруднень спец. засобами, підбираються залежно природи забруднення (масла, фарби, жири, плями від клею). Робиться це, щоб уникнути адгезії (ефекту злипання), який активізується в процесі хімчистки під впливом вологи і тепла. Такі роботи проводяться в окремих особливих приміщеннях, які обладнані і оснащені спеціальними необхідними предметами: стіл, пістолет для пари і повітря, пістолет для рідини.
Сортування проміжна (вторинна)
Полягає у відборі гардероба за ступенем і типам забруднення, і, основне -ісходя ізнастроек машини для хімчистки, призначених для даних конкретних виробів.
Безпосередньо хімчистка (машинна)

Прeдмети одягу завантажують в мaшину, а саме в перфорований барабан, який обертається в межах внешнeго корпусу. У корпусі знаходиться відповідний розчинник. Він надходить в барабан шляхом уприскування насосом через системи фільтрації. Забруднене розчинник постійно очищається через фільтр і назад потрапляє в барабан. Найбільш поширеним розчинником вважається перхлоретілен. Часовий інтервал для хімчистки виставляється апаратником в залежності від потрібної інтенсивності очищення. І в середньому становить 40 - 70 хв.
Сушка предметів гардероба
Наступним етапом - одяг сушать, строго дотримуючись температурний режим, який вказаний на ярлику-маркування.
Третинна сортування
Робиться з метою визначення ступеня очищення. При необхідності процес чистки повторюють. Далі речі сортують за типом і фасону і розподіляють за способом обробки паром.
Оздоблення
Речі відновлюють до виду, найбільш наближеному до первісного. І полягає в проробляє всіх необхідних маніпуляцій: пресування, відпарювання, прасування, і навіть можливі ремонтні роботи. ОТДЕЛОЧНИК іноді доводиться вдаватися до використання певного співвідношення тепла, вологи, тиску, щоб отримати бажаний результат, не пошкодивши структуру волокон і зберігши вид тканини.
І останній етап - це упаковка

Після всіх процедур предмети одягу остаточно перевіряються на знак якості, упаковуються, після чого одяг готова до видачі.
Вуаля! Приймайте свою коштовність, і носите на здоров'я!