
Як правильно прати постільну білизну?
Поради з прання білизни з різних матеріалів
Прання та прасування білизни може завдати шкоди його тканинам, якщо робити її неправильно. У наші дні ця одвічна проблема не зникла. У статті ми розберемо, як правильно провести прання і прасування білизни для ліжку. Рекомендації нижче дозволять Вам не тільки не зіпсувати улюблені покривала, наволочки і простирадла, але і значно відстрочити той момент, коли вони прийдуть в непридатний стан. Основних критеріїв при виборі умов прання білизни - три. Їх повинна знати кожна господиня. Це склад тканини, колір (барвисте або біле ткане полотно), ступінь забрудненості.

Найперше, що варто визначити, це склад тканини, з якої виготовлені постіль. Важливо визначити, які потрібно дотримати умови, щоб прання і прасування білизни давала тільки приємні результати. Давайте вивчимо основні правила, за якими виконується прання і прасування білизни.
Пральні машини, як правило самі мають відповідні режими і програми прання білизни, розраховані на певний матеріал. Навіть якщо це не так, то нескладно запам'ятати умови для найпоширеніших видів.
Бавовняні вироби дуже просто випрати в машинці. Якщо ж у вашому розпорядженні немає побутової техніки, то запам'ятайте, що кольорову тканину з чистої бавовни стирають при температурі не вище 40 градусів. Те ж саме можна порекомендувати, якщо наволочки та інше однотонні, оскільки після декількох прань білизни з перевищенням рекомендованої температури, оздоблення може стати блідіше.

Чим ближче вода до позначки в 100 градусів, тим сильніше ймовірність того, що фарба зійде з тканини. Білий бавовна можна сміливо прати і в воді з температурою в 90 градусів. Але варто пам'ятати, що бавовна досить легко піддається деформації. А тому не варто перегинати з кількістю обертань барабана при віджиманні.
Більш вишуканим можна назвати постільна білизна з бязі. Навіть якщо воно має білий колір, не варто перевищувати температуру води в тазику або пральній машині вище 60 градусів. Волокна бязі можуть змінити свою структуру після теплового впливу. Тоді на виході Ви отримаєте сіло, зменшене в розмірах і яке зазнало втрат форму виріб. Стосуватися шкірою подушок і ковдри буде неприємно.
При пранні шовкового білизни, слід бути особливо акуратним. Якщо перете в машині, то вибирайте щадний або делікатний режим. Ні про яке віджиманні не повинно бути й мови. А ось застосування антістатіка буде корисним доповненням, оскільки позбавить матеріал від можливості накопичувати статичний заряд при терті.
Ще кілька корисних порад для прання і прасування білизни
Делите брудну білизну на злегка забруднене і сильно забруднене. Друге перед пранням замочують, а потім перуть разом з несильно брудною білизною. Замочування можна здійснити як у ємності типу тазика, так і в пральній машині.
Якщо Ви не знаєте склад, то вам знадобляться універсальні правила, які допоможуть відіпрати нічна білизна для ліжка: делікатний режим прання, температура не більше 45 градусів і сушка з числом оборотів не більше 600 в хвилину. Якщо у виробах міститься шовк, то віджимання слід зовсім виключити.
Особливості прасування
Необхідно вибрати один трьох способів прасування в залежності від делікатності тканини.

Сухий спосіб - праскою розгладжують повністю сухі речі. Делікатні постільні вироби вирівнюються тільки таким способом. Спосіб прасування з відпарюванням підійде тільки для тих тканих матеріалів, які не сідають (віскоза та інше). Гладити з зволоженням можна тільки найнадійніші і міцні тканини, які стійко зберігають свою форму.
Якщо Ви будете дотримуватися викладені правила, то прання і прасування білизни ніколи не доставлять Вам поганих результатів.