
Популярні питання по хімчистці
1. Суха чистка? Що це?
Прання із застосуванням води і миючих засобів всім давно відома. Суха ж прання - досить старий метод чистки, просто багато про це не знають. До речі, багато речей можна прати тільки цим способом.
Зараз все хімчистки в обов'язковому порядку використовують цей метод, де замість води застосовуються різні органічні розчинники. Працює суха прання так: в барабан кладуться речі, промиваються розчинниками і висушуються розігрітим повітрям. Суха прання незамінна для делікатних тканин і виробів.
З переваг такого методу чистки можна відзначити:
- Речі зберігають первозданний колір;
- Зберігаються волокна матеріалу без деформації;
- Суха прання виводить найскладніші забруднення;
- Речі служать довше, ніж зі звичайною пранням.
2. Що означає запис «без гарантії якості» в квитанції?

Мін'юст України затвердив галузевий стандарт, який регулює процес хімчистки. У ньому описуються випадки, в яких неможливо вивести плями, тобто при застосуванні хімічних засобів деякі забруднення залишаються виведеними або можлива псування вироби.
У таких випадках вас обов'язково попередять про це і внесуть в квитанцію запис «без гарантії якості». У більшості випадків річ залишається в повному порядку і плями очищаються, але в будь-якому випадку ви будете попереджені.
3. Чи можуть мені зіпсувати речі при хімічному чищенні?

У документі, зазначений вище описані положення про псування виробів при хімічній обробці і що необхідно зробити в цих ситуаціях.
Вся галузь хімчистки намагається зберегти і поліпшити зовнішній вигляд і якість ваших речей. Їх обробляють спеціальними засобами за допомогою машин в строго відміряних порціях. Але речі можна зіпсувати, якщо чистити їх в кустарних умовах без застосування машин, автоматики і професійних засобів
Від чого ж речі виглядають якось інакше? Все дуже просто.
Всім відомо, що виробники одягу часто не дотримуються технології і створюють не досить якісні речі. А так же ви часто зустрічаєте на одному виробі різні матеріали і логіка підказує, що їм необхідні різні умови обробки, причому часто зовсім різні. Але всупереч розсудливості, виробник вироби ставить одні і ті ж знаки обробки і догляду для всіх частин одягу, а це неправильно. Звідси можуть бути і такі результати.
4. Чи важливо описувати всі забруднення і пошкодження на речах і вносити це в квитанцію? Мене запитують якого роду плями на моїх речах. Навіщо?

Фахівці в приймальних пунктах описують всі пошкодження і недосконалості, щоб ви після отримання звернули увагу, що речам додали кращий вигляд.
Також це важливо в двох випадках:
- по-перше - це орієнтує технолога на очищення певних місць одягу, інших виробів і видалення більш забруднених ділянок;
- по-друге - економія нашого і вашого часу. Також це допомагає фахівцеві відразу застосувати потрібний хімікат на певний пляма від фруктів, трави, нафтових продуктів тощо.
5. Після чистки сталася усадка речей. Чому?
При застосуванні води в хімічній чистці усадка виробів можлива, також це відбувається при порушенні тих. процесу. В процесі сухого чищення речі не сідають зовсім або буває, але менше 1%.
6. Мені не вивели пляму! Чому?
Тут два моменти.
- Так, дійсно, деякі плями залишаються. В Відповідно до галузевого стандарту є опис категорій плям, як і раніше залишаються навіть після хімічної чистки.
- Профілактику хімчисткою треба проводити регулярно і своєчасно, не чекаючи застаріванія. Тоді вам не страшні ніякі плями.
7. Хімчистка не впоралася з плямою, чи варто віддати на перечистке?
Ми робимо все можливе для того, щоб віддати річ в бездоганному вигляді. Але як описано в пункті вище, деякі плями не виводяться з різних причин.
Віддавати чи в перечистке? Так можливо. Не одразу. Рекомендується поносити речі деякий час, щоб матеріал вироби проконтактіровал з зовнішнім середовищем. Потім можна буде зробити чистку ще раз, тоді якість краще збережеться.
8. Я змогла вивести пляму звичайної побутової хімією, а в хімчистці вивести не змогли.

Все дуже просто. Побутова хімія спрямована на отримання миттєвого результату і не дбає про подальше якості речей. У неї додаються потужні реактиви і ні краплі сприятливих компонентів. Тобто, після чистки такими засобами якість виробів з кожним разом погіршується, так як ці хімікати з'їдають волокна і фарбу тканини і шкіри.
У хімчистці ж використовуються професійні чистячі і миючі засоби, спрямовані на виведення плям і збереження якості речей.
Якщо плями на речах були попередньо оброблені домашньої хімією, ми беремо речі на обробку без гарантії. Так як після хімчистки можуть проявитися наслідки використання побутових засобів.
Тому не варто ризикувати, особливо дорогими вещямі, залишаючи на волю випадку результат домашньої обробки. Зверніться до професіоналів.
9. Шкіряна річ стала жорсткішою. чому?

Так, шкіряні вироби після хімчистки можуть здаватися трохи жорстким і це зникає від халепи речі.
Шкіра, як матеріал, подібна живої шкірі і так само може сохнути, тому для додання м'якості виробу використовується спеціальне пом'якшувальний засіб.
Але, якщо матеріал став, як вам здається, став крихким, ламким, це означає вам не обробили шкіру пом'якшувальними засобами на основі спеціальних жирів.
10. Від чого на речах припали після хімчистки? Ви припали мої штани праскою!
Сучасні хімчистки виробляють всі роботи на спеціальному обладнанні і праски оснащені захистом від пропалювання. Чому ж у мене припали на одязі? Маленькі припали, отримані від домашнього праски, сигарет можна не помітити або замаскувати, але під впливом професійних засобів для чищення пошкоджені мікроволокна тканини починають випадати.
11. Мою річ пропалих в хімчистці!
Мікропошкодження від поїдання міллю, мікропріпали від сигарет, від неякісної побутової хімії проявляються не відразу. Але після хімчистки можуть проявитися ці недосконалості.
На місці зіткнення сигарета, праска або побутова хімія припалювали частинки мікроволокна матеріалу і після впливу професійних засобів для чищення ці пошкоджені мікроволокна випадають, утворюючи отвори і / або білясті області на одязі.
12. Чи так важливо фарбувати річ, якщо я просто чищу дублянку.
Так можна обійтися просто чищенням і не фарбувати свій одяг після отримання з хімчистки і є можливість заощадити на цьому. Але не потрібно.
Уявіть, ви захотіли перебудувати стіни свого житла, здерли шпалери або стару фарбу, все вирівняли штукатуркою і шпаклівкою і ..... не хочете їх фарбувати - вирішили заощадити))) Смішно? Чи не реально? Те ж з виробами зі шкіри - без фарбування не досягти бездоганного оновленого вигляду.
Є винятки. Наприклад, у вас дуже високоякісні і дуже дорогі речі. Але в нашій практиці таких речей одна на десятки тисяч.