
Підготовка речей до хімчистки – все що потрібно знати кожному
Чому потрібно здавати саме в професійну чистку?
У наш час легко забруднити одяг стійкими плямами, багато людей відразу викидають забруднені речі, однак, насправді робити це не обов'язково. Ми живемо в 21 столітті - столітті технологій і високого науково-технічного прогресу. Досить просто здати в хімчистку свої речі.

Ще три-чотири десятиліття тому, звернення в хімчистку були також популярні, як і відвідування перукарень, пралень, булочних та інших популярних закладів сфери послуг. Але з ростом ринку споживчої електроніки, багато сервісів стали менш популярні. А деякі, так і зовсім забуті. Одним з таких сервісів, є суха чистка речей. Але не варто в усьому покладатися на домашні пральні машини і парові системи. На деякі, дорогі Вам речі, є ряд обмежень за умовами їх обробки та чищення. Ось тут і приходять на допомогу послуги хімчисток.
Але не тільки педантичне ставлення до речей стає приводом для візиту в хімчистку. Однією з головних причин, по якій люди звертаються до нас, є економія часу. Набагато простіше надати цю непросту роботу професіоналам, ніж намагатися зробити все самому, не будучи впевненим у кінцевому результаті. До того ж, використання сучасних професійних методів чистки, виключає можливість псування речей, що, зовсім не виключено, при проведенні процедури в домашніх умовах. Особливо дбайливого ставлення вимагають речі з замші, хутра та шкіри.
Навіщо необхідна підготовка речей до хімчистки?
Кожна річ, яку Ви вирішите віднести в хімчистку, будь то пальто, пуховик або костюм, вимагає деякої підготовки цих виробів.
Це пов'язано з тим, що перед обробкою потрібно захистити багато елементів фурнітури одягу. Це можуть бути принти, стрази, бісер, дорогі ґудзики. Як захист може використовуватися обшивки або демонтаж даних елементів. Це робиться тому, що при обробці дані елементи можуть відірватися або просто-напросто пошкодитися. Після професійної обробки речей вони, по-перше, відчисяться від бруду і плям, а також стануть більш доглянутими і їх зовнішній вигляд можно буде порівняти з новим.
Так що потрібно і чого не потрібно робити з речами перед чищенням?
Якщо узагальнити, то можна виділити кілька вимог до підготовки для всіх видів виробів:
- Не варто виріб самостійно прати
Основною проблемою є те, що люди намагаються самостійно обробити забруднення. Робити цього не можна ні в якому разі, адже таким чином плями тільки зміцняться і цілком ймовірно, що після вже не відіпрати.
Не поспішайте запирати пляму, що з’явилася, розрекламованими миючими засобами. Ваша спроба може виявитися фатальною для даної речі. Краще відразу зверніться з цього питання в хімчистку, де досвідчені майстри приймуть правильне рішення і, скоріше за все, зможуть врятувати вашу улюблену деталь гардеробу.
- Відсутність заборони сухого чищення на ярлику

Потрібно переконатися в тому, що виробник допускає хімчистку даної речі, інакше річ не приймуть, або вона може зіпсуватися. Перевірити це можна на ярлику. Наявність самого ярлика дуже бажано.
Пам'ятайте, що відсутність повноцінного маркування про способи чищення одягу, в подальшому може мати негативні наслідки. Адже пральня, хімчистка, куди ви віднесете свою річ без відповідної інформації виробника, має право зняти з себе відповідальність за недоброякісну чистку / прання, отримані під час чищення / прання дефекти, а то і за втрату товарного вигляду. Під час приймання одягу в чистку вас повідомлять про ці обставини, і однією з умов прийняття виробів в чистку стане зобов'язання клієнта не пред'являти надалі претензій до результату роботи, який би він не був.
- Усунути дефекти

Не припустимо наявність таких дефектів, як відпадаючі ґудзики, нитки що стирчать з тканини. Необхідно перевірити наявність таких дефектів на одязі, перед тим як здавати речі, і усунути їх.
При багатьох пунктах прийому є ательє по ремонту, тому ви часто можете вирішити цю проблему на місці. Однак, варто бути готовим до таких хоч і невеликих, але непередбачених витрат.
- Вміст кишень
Перевірте вміст кишень (вони повинні бути порожні). Недотримання цієї ради по підготовки речі, може призвести до псування або вмісту кишені (в кращому випадку), або ж вашої речі. Будьте уважні!
- Зняти всі елементи

Відстебніть елементи, прикріплені на блискавки або ґудзики. Всі знімні деталі одягу, що не потребують сухого чищення, рекомендується залишити вдома. Переконатися в тому, що дрібні деталі, наприклад ґудзики, тримаються міцно.
А правильна підготовка речей до чищення - допоможе витратити на це менше часу при здачі речей в пункті прийому, а також уникнути дрібних можливих неприємностей. Так, напрмер, своєчасно устаненіе маленької дірочки в процесі підготовки вироби до хімчистці - допоможе уникнути більшого і куди більш помітного пошкодження в цьому місці. Не варто ігнорувати поради з підготовки речей до хімчистці, так як часто профілактичні заходи завжди менш затратні і трудомісткі, ніж усунення наслідків.
Крім підготовки речей до хімчистці, слід прислухатися до деяких рекомендацій, які допоможуть вам прискорити процес роботи співробітникам хімчистки при здачі одягу. По-перше, покажіть конкретну причину, по якій ви звернулися. Це може бути пляма, стертість або зміна кольору речі. По-друге, наскільки це можливо, розкажіть про причини появи плям та втрати. Ця інформація дозволить найбільш точно підібрати засіб для чищення вашої речі.
Отже, вже здаючи речі безпосередньо приймальнику:

- Необхідно пояснити приймальнику який результат вам потрібен, що ви хотіли б побачити після чистки.
- Ви можете подивитись, що може загрожувати одягу.
- Переконатися, що в квитанції намагаються пояснити все вірно.
Поговоримо про наслідки
Варто торкнутися ще одного питання, яке багато просто забувають поставити. Це питання про можливі наслідки обробки речей. Особливо актуальний цей момент при здачі виробів, на яких відсутні інформаційні ярлики. Обговоріть з співробітниками хімчистки всі ризики і прийміть правильне рішення. Головне, не поспішати з покупкою нової, дорогої речі, якщо є шанс відновити свою, давно вподобану деталь гардеробу.
Зберігання виробів після хімчистки
- Вироби, що пройшли обробку в хімчистці, клієнт отримує, упаковані в плівку;
- Але було б грубою помилкою залишати і далі отримані вироби в плівковому упакуванні;
- В першу чергу хутряним, вовняним виробам, а також таким, що містять пух або перо, такий «парниковий ефект» протипоказаний.

Співробітники AQUAMARINE готові прийняти дорогі вам речі, для їх делікатного чищення самими прогресивними засобами. Рішення по використанню того або іншого засобу, приймає досвідчений майстер технолог, тому ви можете бути впевнені, що ваша шуба не змінить колір після сухого чищення з теракотового на ніжно фіолетовий. Ми використовуємо тільки перевірені, професійні засоби, які підходять саме для вашого вироба.
Чекаємо вас в AQUAMARINE, подаруйте нове життя старим речам! Сподіваємося, що наші поради про підготовку речей до чищення - допоможуть зробити цей процес ще більш приємним для вас! Наші адміністратори завжди готові вас проконсультувати по будь-яких питанням.