
Правила прання тюлі
Для затишку і краси в квартирі практично кожна господиня використовує тюль на вікна. Звичайні прозорі, з різними малюнками і різних кольорів прозора тканина прикрашає вікна мільйонів будинків. Але кожна господиня стикається з проблемою її очищення, прання тюлю перетворюється в складний трудомісткий процес, який часто не хочеться починати.
Надійний помічник - машинка-автомат
Тюль - ніжна і прозора тканина, прання якої повинна проходити дуже дбайливо. Для всіх господинь це стає проблемою, тому що ніжну тканину потрібно не пошкодити під час процесу. У сучасному світі прозорі штори представлені з різних тканин: шовку, поліестеру, бавовни, органзи, капрону.

Звичайно, можна прати руками, але цей процес займе багато часу і відніме багато сил. Та й навіщо витрачати стільки енергії, стираючи руками, коли сучасне обладнання дозволяє очистити будь-які тонкі речі на делікатному режимі.
Головне дотримуватися кількох важливих правил, і ваш тюль завжди буде виглядати як новий:
- Прати необхідно в спеціальному мішку для прання, він недорогий і продається в будь-якому супермаркеті, з ним ви можете не боятися, що тюль порветься або після прання виявляться затяжки.
- Температура води повинна бути максимум 40 градусів, інакше ви ризикуєте отримати розтягнуту або вицвілу ганчірку після прання.
- Якщо тюль дуже запорошений або з плямами, то його слід замочити перед пранням для кращого очищення.
- Віджим на пральній машині при пранні тюлю потрібно встановлювати мінімальний, що дозволить уникнути зачіпок тканини в барабані і згодом псування штори.
- Перед пранням тканину потрібно акуратно скласти в кілька шарів, щоб після закінчення процесу не отримати пом'ятий штору.
- Прати тюль потрібно не менше одного разу за півроку, інакше, вам доведеться витрачати ще більше часу на очищення тканини.
Це базові правила для прання тюлю, якщо ви порушите температурний режим або виперете нема на делікатній пранні, то готуйтеся попрощатися з вашою тканиною.
Правильний догляд за різними тканинами

Незважаючи на те, що тюль виробляють з різних тканин, це все одно тонкий матеріал, який вимагає дбайливого ставлення до себе, тим більше під час прання. Саме тому, особливих відмінностей в залежності від матеріалу в процесі прання немає. Вважається, що найбільш стійкими до температури є штора з поліестеру або капрону, їх можна прати при температурі до 60 градусів. Зате, ці матеріали не можна вибілювати різними господарськими засобами.
Красива вуаль і органзи стирається тільки при температурі не вище 30 градусів і обов'язково в спеціальному мішку для прання. Після закінчення очищення можна м'яти тканину і вичавлювати, органзу потрібно повісити в акуратному стані, щоб вода стекла. Після, акуратно пропрасувати праскою, встановленим на мінімальний нагрів.
Самий невибагливий матеріал - бавовна, дозволяється прати до 60% і гладити на максимальному нагріві, тканину легко відпирається і вичавлюється.
Як прати білі фіранки?

Для очищення білого тюлю багато господинь радять скористатися теплим розчином солі і води, замочити виріб на кілька годин, перед пранням тюлю перевірити результат. Якщо ефекту немає, то продовжити замочування. Хоча, можна не вдаватися до народних методів, на даний момент існує маса професійних відбілювачів, які з легкістю допоможуть очистити тканину від жирних забруднень, плям від їжі, пилу і жовтизни.
Якщо відбілитися вашої тюлі не допомагає навіть засіб з господарського відділу, тоді вам варто замінити тканини свого вікна.
Дотримуючись всіх нехитрих правил прання тюлю, ви зможете з легкістю випрати тканину і радувати своїх домочадців і гостей чистотою і затишком.
А команда міні-пральні Аквамарин із задоволенням допоможе вам з чищенням і прасуванням ваших улюблених віконних фіранок.