
Прання ковдри з різними наповнювачами
Різні види ковдр можна знайти в будь-якому будинку, однак, навіть такий поширений предмет таїть в собі секрети догляду, про яких відомо не всім.

У цьому можуть допомогти відомості, що розміщуються виробниками на вшитих ярликах. Важливі такі питання як: чи можна замочувати, який спосіб очищення більше підходить і які настройки для пральної машинки встановити.
Шовкові ковдри
Тендітні шовкові волокна, що становлять основу наповнення, при впливі перетворюються в грудочки, в зв'язку з цим вкрай не рекомендується прати шовкові вироби. Саме цією особливістю викликано те, що виробники додають блискавку, що дозволяє легко повністю витягти наповнювач з покриття. Якщо неможливо здійснити акуратну чистку зовнішньої частини, тимчасово видаліть наповнювач і після поверніть назад.
Аналогічним чином порушення правил чищення можуть серйозним чином негативно позначитися на ватяних ковдр. Не слід прати їх в машинці, а якщо Ви все ж вибрали такий варіант, застосовуйте тільки делікатний режим і мінімальний віджимання.
Стираючи річ з такого матеріалу вручну, ніколи повністю і не замочуйте, так як наповнювач з вати перетвориться в грудки, які вкрай складно повернути в колишнє стані і висушити. Розведіть кашоподібний розчин з порошку або візьміть господарське мило і акуратно заперіть верхній шар. При сильних плямах застосуєте засіб для виведення плям, ретельно віджимаючи тампон для обробки плям. Використовуйте жорстку щітку для очищення найбільш брудних ділянок. Розмістіть на сонячному світлі або поблизу батареї для просушки.
Прання бавовняного ковдри
У сім'ях з дітьми майже напевно є хоча б одне дитяче байкову ковдрочку. Його можна без проблем помістити в автомат і випрати. Уважно подивіться інформацію на ярлику: чим більше зміст овечої або верблюжої вовни, тим більш делікатне прання буде правильним вибором.

Для догляду підійде широкий спектр порошків, предназна чинних для прання дитячого одягу або кольорових речей. Встановіть температуру на сорок градусів і найменший віджимання. Якщо виріб має яскраво виражені плями і забруднення доцільно спочатку замочити його і запрати такі ділянки господарським милом, а в найбільш складних випадках - очистити засобом для виведення плям.
Вовняні ковдри
Прання ковдр з вовни пов'язана з низкою досить серйозних обмежень, що накладаються особливостями матеріалу. Їх не рекомендується терти, заливати гарячою водою, а також викручувати.
З огляду на це найбільш підходящий спосіб - сухе чищення ковдр. Збийте в прохолодній воді піну з гелю або порошку, призначеного для одягу з вовни. Обробіть вийшла піною поверхню і акуратно очистіть забруднення.

У тих випадках, коли така чистка ковдр є недостатньою і потрібно більш ретельне очищення, опустіть його в ванну або об'ємний таз з розчиненим миючим засобом. Добре відіпрати можна простим способом: просто піднімайте і опускайте річ, тим самим обережно очищаючи забруднення, а після добре промийте, щоб не допустити осідання миючого засобу на шерсті.
Невеликі речі можна випрати і в машинці при температурі тридцять градусів, встановивши м'який віджимання. Щоб уникнути псування фільтра побутової техніки та забивання його шматочками вовни стирайте виріб, не витягуючи його з підодіяльника. Сушити краще далеко від сонячного кольору і в горизонтальному положенні.
Для верблюжої вовни найбільш оптимальною є ручне прання, що забезпечує найкращу збереження матеріалу. Розчиніть порошок для вовняних виробів в негарячій воді і потім замочіть його на кілька годин. Після ополіскування не поспішайте витягати з ванної, дочекайтеся поки зайва волога стече, після чого акуратно відіжміть і повісьте для просушування, намагаючись не згинати.
Прання ковдр з бамбука

Ковдра з бамбуковим наповнювачем зважаючи стійкості бамбукових волокон при правильному підході можна прати до 500 разів ручним способом або в пральній машинці. Не варто тільки застосовувати дуже гарячу воду (понад тридцять градусів) і відбілювачі.
Однак, при змочуванні бамбукові волокна стають більш крихкими, в зв'язку з чим, не варто сильно віджимати ковдру, а в машині оптимальний мінімальний віджимання. Сушити таку річ можливо і з застосуванням сушарки на найменшій температурі або просто розклавши її на будь-якій рівній поверхні.
Пухові ковдри
Прання пухових ковдр можна здійснювати в пральній машинці, встановивши режим, що не перевищує сорока градусів. Для віджимання вельми корисна наявна практика застосування тенісних м'ячів. Випрані, повісьте ковдру горизонтально і періодично збивайте його.
Догляд за синтетичними виробами

Ковдри з синтетичними наповнювачами відносяться до самих невибагливим в плані догляду та добре стираються в машині (при температурі сорок градусів). Але для якісної чистки переконайтеся, що воно вільно поміщається в барабані машини. Для просушування добре розправте випраний предмет, трусіть і перевертайте його періодично на іншу сторону.
Альтернативні способи прання ковдр
Якщо виріб занадто велике або об'ємне, можна скористатися пральні, яка має відповідне обладнання для будь-яких речей. А якщо Ви боїтеся зіпсувати - краще вдайтеся до послуг хімчистки.