
Поради для речей з льону
Льон - дуже приємний матеріал, так як йому характерна відмінна теплопровідність і міцність; він вважається повністю екологічним, тому в спекотне літо, ви будете себе відчувати легко і комфортно. Також його перевагою вважається мінімальний рівень забруднення і довговічність в шкарпетці. Але потрібно знати правила догляду за виробами з льону, так як і для будь-якого одягу є побоювання при прання і прасування.
Як правильно прати речі з льону

Даний матеріал можна прати не тільки в ручну, а й сміливо в пральній машинці. Якщо виріб однотонне і не вибілені можна сміливо виставляти температуру на 60 С. У разі присутності плями на речі, потрібно попередньо замочити в мильному розчині, але не на довгий час (можливо розбухання ниток). Різнокольорові і яркоокрашенние вироби з льону можуть проходити прання не більше 30-40 С. Для того щоб зберегти колір, після прання прополосніте в холодній воді з оцтом. Для уникнення сильного зім'яло під час прання в машинці, краще використовувати захисний мішок. Також після прання не можна сильно викручувати речі з льону. По-перше, матеріал сам по собі сильно мнеться, а по-друге - волокна від сильного стиснення можуть пошкодитися.
Ідеальна прасування для виробів з льону
Найбільш правильним вибором для сушки одягу з льону після прання - в розправленому вигляді або ж на плічках (так легше буде проходити процес прасування). Категорично забороняється сушка в пральній машинці, але якщо це сушильна машинка, то допускається. Але режим повинен бути встановлений на холодний продув. Не можна включати температуру, в іншому випадки річ буде зіпсована.

Прасування лляних речей - трудомістка. В обов'язковому порядку потрібно вивчити маркування, яку пропонує виробник і слідувати їй. Для того щоб полегшити процес, речі потрібно гладити злегка вологими і тільки з вивороту. Рекомендована температура праски для таких речей 200 С. Якщо на речі присутні декоративні вироби, гладити можна тільки через марлю.
Поради по зберіганню і виведенню плям.
Зберігати речі з льону потрібно тільки в прасування вигляді, інакше потім ви просто не випрасувати одяг, і одягнутися вдаватися до повноцінної пранні. Одяг на кожен день, краще зберігати в шафі на плічках, а речі для особливих випадків складати на дерев'яних полицях в паперових пакетах.
Що ж робити якщо на одязі з'явилися плями?

Практично кожне нове пляма йде відразу після обробки. Але потрібно знати пару секретів для виведення плям саме на лляних речах.
- Жирні плями боятися і зникають безслідно після обробки звичайним нашатирним спиртом.
- Плями від фруктів і ягід, відразу ж обробіть гарячою водою або теплим молоком.
- Категорично забороняється обробляти плями на лляних речах - хлоркою. Так як вона розриває волокна.
- Щоб прибрати плями від поту, потрібно зробити розчин з води (200 гр.) І солі (1 чайна ложка). Промокаємо пляма і залишаємо на 20 хвилин, після цього потрібно прополоскати пару раз.
Льон - дуже приємний і корисний матеріал для тіла. Тепер знаючи перераховані вище поради, Ви знаєте, як правильно доглядати за цією благородною тканиною. Але якщо є сумніви, фахівці Аквамарина завжди прийдуть на допомогу.